Wednesday warm up race April 2019

Shoreham Sailing Club

Results are provisional as of 15:05 on March 30, 2019

Overall

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 41, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Handicap Class SailNo HelmName CrewName PY Total Nett
1st Cat Fast Formula 18 767 Mark Trott Paul Wilcock 673 0.0 0.0
1st Cat Fast Hobie 16 No Spinaker 10695 Rob Rattray Rob Donaldson 816 0.0 0.0
1st Fast Fast Int Canoe 335 Gareth Caldwell   888 0.0 0.0
1st Fast Fast Osprey 1360 John Mills Caz Mills 928 0.0 0.0
1st Fast Fast RS400 506 Rob Janering Hugh Metha 942 0.0 0.0
1st Fast Fast RS500 566 Hugh Metha Dave Jones 963 0.0 0.0
1st Fast Fast RS300 364 Martin Walker   970 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3665 Ross Jackson Dave Reid 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3800 Richard Bramley Tony Cheal 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3773 Alan Warren Will Carrol 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3756 Sophie Mackley Alice Crick 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3648 Toni Wright Jamie Wright 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3696 Alex Warren Will Carroll/Ben Clark 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3648 Jamie Wright Toni Wright Sophie 980 0.0 0.0
1st Merlin Rocket Fast Merlin Rocket 3796 William Warren Alex Warren 980 0.0 0.0
1st Phantom Fast Phantom 1300 Ivan Walsh   1002 0.0 0.0
1st Medium Medium Phantom 1007 Dave Sellar   1002 0.0 0.0
1st Phantom Fast Phantom 1317 Gareth Griffith   1002 0.0 0.0
1st Medium Medium Devoti D-Zero 303 Chris Handel   1029 0.0 0.0
1st Phantom Medium Phantom 1174 Neil Turner   1039 0.0 0.0
1st Medium Medium RS200 1135 Louise Carr Paul Walker 1046 0.0 0.0
1st Medium Medium RS200 231 Rob Vincent Cameron Vincent 1046 0.0 0.0
1st Medium Medium RS200 1066 Gareth Griffiths Ryhs Griffiths 1046 0.0 0.0
1st Medium Medium RS200 1481 Rich Harrison Luke Harrison 1046 0.0 0.0
1st Medium Medium RS Aero 7 1949 Richard Buchman   1065 0.0 0.0
1st Medium Medium RS Aero 7 1300 Jeff McTaggart   1065 0.0 0.0
1st Medium Medium RS Aero 7 1783 Peter Coe   1065 0.0 0.0
1st Medium Medium K1 94 Ralph Husey   1070 0.0 0.0
1st Medium Medium Megabyte 47 Steve Piper   1073 0.0 0.0
1st Medium Medium Supernova 1100 John Mills   1077 0.0 0.0
1st Wayfarer Medium Wayfarer (Hartley) 10716 Chas Hammond Mandy Hammond 1080 0.0 0.0
1st Wayfarer Medium Wayfarer (Hartley) 10688 Bill Whitney Lisa Whitney 1080 0.0 0.0
1st Wayfarer Medium Wayfarer (Hartley) 10690 Peter Bennett Philip Ayton 1080 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser 163152 Gary Inkpen   1099 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser 199444 John Shelton   1099 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser 179320 Hugh Metha   1099 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser 187483 Saul Dubow   1099 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser 179320 Rob Janering   1099 0.0 0.0
1st Laser Medium Laser Radial 85293 Steve Roe   1145 0.0 0.0
1st Medium Medium Pacer 1422 Ethan Howlett Tom Warick 1193 0.0 0.0
1st Medium Medium RS Feva XL 4062 Andrew Parry Brook Parry 1240 0.0 0.0



Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com